Home » Hakkımızda

Hakkımızda

Giderek daha fazla küresel bir hale gelen dünyanın en önemli ihtiyaçlarından biri, farklı kültürlerin birbirleriyle iletişim kurması, değişik dillerden insanların ve kurumların daha fazla temas kurarak ortaklıklar kurmasıdır. Bu şartlarda farklı dil ve kültürleri iyi bilen ve onları birbiriyle ilişkiye geçirebilen çevirmenler hem yazılı hem de sözlü olarak büyük bir hizmet sunmaktadırlar. Özellikle kurumsal ilişkilerde tercüme hizmeti neredeyse yapılan işin kendisi kadar büyük önem taşımaktadır. Çünkü ilişkilerin doğru ve birbirine tercüme edilen dil ve kültürlerin değerlerine uygun şekilde kurulması, işlerin amacına uygun şekilde gerçekleşmesini de beraberinde getirmektedir. Tercümanlar/çevirmenler bu nedenle sadece dil bilen insanlar değil, aynı zamanda bildikleri ve birbirine tercüme ettikleri dil ve kültürleri çok iyi bilen yetkin insanlardır.Çeviri hizmeti günümüzün en önemli ve titizlikle yürütülmesi gereken faaliyetlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Alle-tercüme

Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu

Mütercim ve Tercümanlık Derneği Türkiye

Türkiye Yeminli Çevirmenlik Federasyonu

Türkiye Çevirmenler Derneği

Bu anlayışla hareket eden Alle Yayıncılık Yabancı Dil Hizmetleri Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 2012 yılında Ankara’da kurularak “Alle Tercüme Bürosu” markası altında çeviri sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu günden beri kararlı adımlarla müşterilerin memnuniyetini yol haritası haline getirerek sektörde ilerlemeye devam etmiştir. Tercüme işlerini sadece teknik bir iş olarak değil, kültürler arası bir bağ kurma yolu olarak görmektedir.

Alle Tercüme Bürosu olarak uzun yıllar boyunca kazandığımız deneyim ile her gün kendimizi geliştirerek ve sektördeki trendleri ve yenilikleri takip ederek müşterilerimize daha kaliteli ve profesyonel hizmet sunmaya ve memnuniyetlerini en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz. Alle Tercüme Bürosu olarak kurumlar ve firmaların çözüm ortağı olmak, kurumlar ve şirketlerin herhangi bir endişe ve kaygı taşımadan ticari faaliyetleri ve idari süreçlerindeki çeviri işlemlerini prensipler çerçevesinde gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte bireysel müşterilerin kişisel idari süreçlerindeki tercüme işlerini ve kişisel çeviri işlerini de yapmaktan ve onların işlerini kolaylaştırmaktan gurur duyuyoruz.