Avada Accountant Demo
Ticari Belge Çevirisi2023-01-02T15:55:46+03:00
Home » Belge Tercümeleri » Ticari Belge Çevirisi

Ticari Belge Çevirisi

Ticaret günümüz dünyasının en önemli faaliyet alanlarının en başında gelmektedir. Bütün toplumların hem kendi içinde hem de dış ülkelerle geliştirdikleri ekonomik ve ticari faaliyetler bir takım kural, ilke ve yasalara, özel bazı sözleşmeler ve hukuki prosedürlere tabidir. Bütün bu belgelerin ve sözleşmelerin doğru şekilde tercüme edilmesi küresel dünyanın ticareti ağının bir parçası haline gelebilmenin en temel şartlarından biridir. Ticari belgelerin çevirisi, sadece dil bilmekle sınırlı bir çalışma değildir,  aynı zamanda her iki ülkenin ticari süreçlerini, mevzuatını ve hukuki işleyişini de bilmeyi gerektirir.

Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu

Mütercim ve Tercümanlık Derneği Türkiye

Türkiye Yeminli Çevirmenlik Federasyonu

Türkiye Çevirmenler Derneği

Ticari Belge Tercümesi

Uluslararası ticaret hukukuyla ilgili belgeler, ticari faaliyetler için izin ve vize işlemleri, Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu ve mevzuatın ve ilgili belgelerin tercüme edilmesi, Yurtdışı Şirket İştirakleri, İhale Dosyalarının tercümesi, Vize İşlemleri, Yabancılara İkamet Teskeresinin ve Çalışma Müsaadesinin Çıkartılması, şirket bilançosu, şirket sözleşmeleri, şirket kuruluş evrakının çevirisi, fiyat listesi ve fiyat teklifi çevirisi, mutabakat zabtı çevirisi, şirket sözleşmelerinin çevirisi, iş ve işçi sözleşmeleri çevirisi, kullanma kılavuzu çevirisi, fatura çevirisi, resmi gazete çevirisi, marka ve patent başvuru ve tescil çevirisi, internet sitesi çevirisi gibi hizmetlerimiz vardır.

Alle Tercüme Bürosu olarak her türlü ticari belgenizin mevzuata uygun, terminolojiye hâkim ve iki dili de iyi bilen uzman tercümanlar tarafından tercüme edilmesi için hizmetinizdeyiz.

Farklı bir belgenin tercümesine mi ihtiyacınız var? Buraya tıklayın.
Go to Top