Home » Belge Tercümeleri » Adli ve Hukuki Belgelerin Çevirisi

Adli ve Hukuki Belgelerin Çevirisi

Kurumsal hizmetlerin en önemli ayaklarından birisini oluşturan adli ve hukuki işlemler, birçok ülkedeki faaliyetlerde talep edilebilmektedir. Değişik ülkelerin kanunları, ticaret hukuki ve adalet sistemi, mevzuat metinleri, mahkeme kararları, dava dosyaları, yüksek mahkeme kararları, idare mahkemelerinin kararları, noterli belgeler, patent işlemleri, sözleşmeler, yönetmelikler, hukuki yayınlar İSO belgeleri, ticaret hukuku, denizcilik hukuku, kamu davaları, örnek yargı kararları vb. gibi oldukça geniş bir alana yayılan hukuki ve adli süreçler oldukça profesyonel, alanında uzman ve yüksek derecede hukuk bilgisine sahip tercümanlar tarafından yürütülmesi gereken bir tercüme sürecidir. Bu süreçlerin doğru, usulüne uygun ve yetkin bir terminoloji bilgisine sahip uzmanlar tarafından yapılmaması durumunda çalışmaların sekteye uğraması ve hatta birçok sorunla karşılaşılması kaçınılmaz görünmektedir.

Alle Tercüme Bürosu olarak hukuki ve adli tercümede deneyim kazanmış, alanında uzman, terminolojiye ve dile hâkim tercümanlarla çalışmaktayız ve ekibimiz bu konuda yetkindir. Her türlü adli ve hukuki tercüme işinizde Alle Tercüme Bürosunu tercih edin, kazançlı çıkın.

Hukuki Tercüme Çeviri ya da diğer adıyla adli tercüme profesyonellik gerektiren, alanında uzman, deneyimli ve yeminli tercümanlarla yapılan bir çeviri hizmet türüdür. Kanunlar, mevzuat metinleri, ceza, hukuk, idare mahkeme kararları, boşanma kararları, delil evrakları ve dava dosyaları gibi metinler dahildir.

Uluslararası Çevirmenlik Federasyonu

Mütercim ve Tercümanlık Derneği Türkiye

Türkiye Yeminli Çevirmenlik Federasyonu

Türkiye Çevirmenler Derneği

Hayatın her alanında işlerimizin yürümesi ve dahil olduğumuz hukuki süreçlerin doğru şekilde takip edilebilmesi için adli ve hukuki prosedürleri bilen ve bu terminolojiye hâkim tercümanlarla birlikte çalışmak sizi daha güvende tutar. Adli ve hukuki çeviri, bu alandaki bütün iş ve işlemlere dair evrak ve süreçlerin tercümesi anlamına gelmektedir. Cezalar, mülkiyet davaları, tapuların devir teslim işlemleri, boşanma davaları, evlilik cüzdanları, yasal konularla ilgili metinler, yasal anlaşmalar, hukuk dersleri, hukuki kılavuzlar doğru ve bu alandaki terminolojiye uygun bir şekilde tercüme edildiğinde işlemlerinizin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde yerine gelmesi mümkün hale gelebilecektir.

Alle Tercüme Ofisi olarak adli ve hukuki metinlerin ve süreçlerin tercüme işlemlerinde yetkin ve alanında uzman tercümanlarla her türlü çeviri desteği sağlamaktayız.